Właściwości i zastosowania olejku

Znany przede wszystkim w perfumerii ze względu na swój niezwykły zapach. Jak wszystkie olejki cytrusowe jest doskonałym antysepty- kiem i znajduje szerokie zastosowanie w terapii wszelkich infekcji, gryp, przeziębień, kataru, kaszlu, zapalenia gardła i migdałków, ale także przy opatrywaniu ran i skaleczeń oraz w niektórych stanach zapalnych skóry. Daje dobre efekty w mieszankach przeciwtrądziko- wych, zmniejszających łojotok (szczególnie skóry głowy), łuszczyce, liszaje, wrzody. Ma własności deodoryzujące (także jako dezodorant do ust). Bywa stosowany przy stanach zapalnych pęcherza i dróg moczowych, a także zewnętrznych organów płciowych. Ma działanie łagodzące napięcia nerwowe, stresy, emocje, stany depresji i melancholii.
W zaleceniach IFRA ogranicza się stosowanie tego olejku w preparatach pozostających na skórze wystawionej na działanie słońca lub promieniowania UV. UWAGA: MIESZANEK ZAWIERAJĄCYCH OLEJEK BERGAMOTOWY NIE NALEŻY UŻYWAĆ NA SKÓRZE (MASAŻ, KĄPIEL, KOMPRESY) BEZPOŚREDNIO PRZED WYSTAWIENIEM NA SŁOŃCE LUB LAMPY UV. NIE NALEŻY STOSOWAĆ DLA DZIECI PONIŻEJ 12 LAT.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących medycyny. Informacje jakie tutaj zamieszczam to ciekawostki medyczne. Wszystkie wpisy są rzetelne i oparte o moje doświadczenie zawodowe. Mam nadzieję, że blog Ci się spodoba i zostaniesz tutaj regularnym gościem.