OLEJEK KRWAWNIKOWY

Olejek krwawnikowy otrzymuje się z krwawnika pospolitego (Achillea millefolium L.), wieloletniej rośliny rosnącej powszechnie w Europie, Azji i Ameryce w klimacie umiarkowanym. Olejek znajduje się przede wszystkim w kwiatach w ilości 0,07-0,25% w stosunku do świeżej masy. Z kwiatów suchych przez destylację z parą wodną otrzymuje się poniżej 0,5% olejku. Znany od lat w zielarstwie jako doskonały środek przy różnych schorzeniach, ma przede wszystkim silne własności przeciwzapalne przeciwbólowe. Jest stosowany przy reumatyzmie i artretyzmie, przy zaburzeniach gastrycznych, zaburzeniach krążenia. Ma własności ściągające. Wzmacnia system immunologiczny. Objęty normą: F.P. III. W zaleceniach IFRA nie ma ograniczeń w stosowaniu tego olejku.
UWAGA: OLEJEK O SILNYM DZIAŁANIU. NIE STOSOWAĆ W PIERWSZYCH MIESIĄCACH CIĄŻY. Stosowanie w mieszankach aromaterapeutycznych
Do masażu: zaburzenia gastryczne, zaburzenia krążenia (wyrównuje wahania), reumatyzm, artretyzm, różnego rodzaju infekcje i zapalenia, zaburzenia cyklu menstruacyjnego. Do kąpieli: zaburzenia gastryczne, zaburzenia krążenia, reumatyzm, artretyzm, różnego rodzaju infekcje i zapalenia, zaburzenia cyklu menstruacyjnego. Do inhalacji (kominki aromaterapeutyczne): zaburzenia krążenia, różnego rodzaju infekcje i zapalenia, zaburzenia cyklu menstruacyjnego.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących medycyny. Informacje jakie tutaj zamieszczam to ciekawostki medyczne. Wszystkie wpisy są rzetelne i oparte o moje doświadczenie zawodowe. Mam nadzieję, że blog Ci się spodoba i zostaniesz tutaj regularnym gościem.