OLEJEK GRAPEFRUITOWY

Olejek grapefruitowy otrzymuje się jak wszystkie olejki cytrusowe przez wyciskanie ze skórki owoców grapefruita (Ciirus paradisa) – drzewa uprawianego na tych samych obszarach co pomarańcze i cytryny. Wydajność olejku jest nieco mniejsza niż w przypadku pomarańczy. Olejek o bardziej świeżym, pobudzającym zapachu niż pomarańczowy. Ma podobne zastosowanie. Właściwości i zastosowania Jest przede wszystkim środkiem tonizującym i przeciwdepresyj- nym, a także przeciwbólowym, szczególnie przy migrenach o podłożu nerwicowym. Stosuje się przy dolegliwościach wątroby i nerek, a także ze względu na własności moczopędne przy terapii otyłości i cellulitis. Daje dobre ofekty jako środek pomocniczy przy kuracjach odwykowych dla narkomanów. Objęty normą: ISO 3053 W zaleceniach IFRA ogranicza się stosowanie tego olejku w preparatach pozostających na skórze wystawionej na działanie słońca lub promieniowania UV. UWAGA: MIESZANEK ZAWIERAJĄCYCH OLEJEK GRAPEFRUITOWY NIE NALEŻY UŻYWAĆ NA SKÓRZE BEZPOŚREDNIO PRZED WYSTAWIENIEM NA SŁOŃCE LUB PROMIENIOWANIE UV. Stosowanie w mieszankach aromaterapeutycznych Do masażu: depresja, napięcia nerwowe, nerwice, migreny, problemy wątroby i nerek, otyłość, cellulitis, terapia odwykowa przy narkomanii.
Do kąpieli: napięcia nerwowe, nerwice, migreny, problemy wątroby i nerek, otyłość, cellulitis, terapia odwykowa przy narkomanii.
Do inhalacji (kominki aromaterapeutyczne): depresja, napięcia nerwowe, nerwice, migreny, terapia odwykowa przy narkomanii.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących medycyny. Informacje jakie tutaj zamieszczam to ciekawostki medyczne. Wszystkie wpisy są rzetelne i oparte o moje doświadczenie zawodowe. Mam nadzieję, że blog Ci się spodoba i zostaniesz tutaj regularnym gościem.