OLEJEK CYTRONELOWY

Olejek cytronelowy jawajski otrzymuje się przez destylację z parą wodną trawy Cymbopogon winterianus Jowitt, uprawianej na Jawie. Odmiana pochodząca z Cejlonu jest gorszego gatunku. Z podsuszonego ziela otrzymuje się ok. 0,5% olejku.
Właściwości i zastosowania Olejek cytronelowy ma własności terapeutyczne podobne do własności olejku palmarozowego i bywają one stosowane zamiennie. Olejek cytronelowy jest silnym antyseptyklem, szczególnie przydatnym przy stanach zapalnych skóiy. Ma również zastosowanie w mieszankach dezodoryzujących. Działa tonizująco i stymulująco przy zaburzeniach psychicznych powodowanych stresem. Jest dobrym insektycydem. Objęty normą: ISO 3848 W zaleceniach IFRA nie ma ograniczeń w stosowaniu tego olejku.
Stosowanie w mieszankach aromaterapeutycznych Do masażu: napięcia nerwowe, stany lękowe, apatia, problemy menopauzy. Do kąpieli: napięcia nerwowe, depresje, stany lękowe, apatia, problemy menopauzy, stany zapalne skóry, wrzody, rany, dermatozy, egzemy, nieprzyjemny zapach potu. Do kompresów: stany zapalne skóry, wrzody, rany, dermatozy, egzemy, nieprzyjemny zapach potu.
Do inhalacji (kominki aromaterapeutyczne): napięcia nerwowe, depresje, stany lękowe, apatie.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących medycyny. Informacje jakie tutaj zamieszczam to ciekawostki medyczne. Wszystkie wpisy są rzetelne i oparte o moje doświadczenie zawodowe. Mam nadzieję, że blog Ci się spodoba i zostaniesz tutaj regularnym gościem.