Zielone szkoły


Powidzki Ośrodek Sportu i Rekreacji sp. z o.o. znajduje się nad Jeziorem Powidzkim. Jego dwa całoroczne obiekty: OW Łazienki w Powidzu i OW Na Skarpie w Przybrodzinie znajdują się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego, który zawiera wiele zasobów przyrodniczych i krajobrazowych. Dysponujemy 55 miejscami noclegowymi w Powidzu oraz 27 noclegowymi w Przybrodzinie - w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych w większości z pełnym węzłem sanitarnym.

Jednym z najważniejszych atutów są szerokie plaże i łagodne brzegi jeziora zachęcające do bezpiecznej kąpieli, szczególnie dla dzieci. POSiR posiada własną wypożyczalnię sprzętu pływającego. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do gry w piłkę nożną, koszykową oraz siatkowo-plażową.

Na terenie ośrodka działa także Szkoła Windsurfingu everB, gdzie od wiosny można skorzystać z nauki pływania windsurfingu.

Dodatkowo można skorzystać z :

- Lekcji historii o regionie - o Kompanii Powidzkiej 1918 r. w Gimnazjum w Powidzu.

- Zwiedzania lotniska. W Powidzu znajduję się 33 Baza Lotnictwa Transportowego, gdzie stacjonują Herkulesy. Po wcześniejszym uzgodnieniu można zwiedzić lotnisko. 1 czerwca jest dniem otwartym na lotnisku, gdzie sposób przygotowanych atrakcji wymienić można m.in. Pokaz grupy "Biało-Czerwone Iskry", Pokaz desantu, Wystawa samolotów i śmigłowców (C-130 Hercules, CASA C-295, PZL M-28 Bryza, An-2, Mi-17, W-3 Sokół, Mi-2, Wystawa specjalistycznych pojazdów wojskowych, Festyn z okazji Dnia Dziecka.

- Oddalonej o około 1,5 km stadniny koni Maroszówka, z ofertą całoroczną oraz możliwością nauki jazdy konnej, wycieczki bryczką itp.

- Rejsów jachtami po Jeziorze Powidzkim samodzielnie lub ze sternikiem

- Wycieczek po okolicznych lasach

- Przejazdu kolejką wąskotorową. W okresie letnich wakacji, w weekendy na trasie Gniezno-Anastazewo kursuje zabytkowa kolej wąskotorowa.